Brněnská růže 2018

Výsledky

Kategorie Junior

Výsledky kategorie Junior
zvětšit tabulku

Kategorie Senior

Výsledky kategorie Senior
zvětšit tabulku

SLÁVEK RABUŠIC SPOLEČNOST VONEKL, s.r.o. STŘEDNÍ ZAHRADNICKÁ ŠKOLA RAJHRAD

plakát Brněnská růže 2018

ve spolupráci s partnery

 • FLORASIS, spol. s r.o. JEZBOŘICE
 • KOREKT – INVEST, spol. s r.o.
 • ČASOPIS FLORISTIKA

Vás zvou na

23. ročník

mezinárodní floristické soutěže

BRNĚNSKÁ RŮŽE 2018

V DUCHU PŘÍRODY

Termín: 16. listopadu 2018

Místo konání: Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7, Brno (zobrazit v mapě)

Vložné: 1 400 Kč + DPH

Přihlášku zašlete do 16. října 2018 na: kvetiny@rabusic.cz
tel.: 603 216 650

Soutěžní témata

1. Dárková kytice vázaná

Vázaná kytice libovolného tvaru a velikosti s použitím živých květů, které v kytici musejí převládat. Není povolena žádná předem přichystaná konstrukce. Doplňkový materiál může být do kytice zapracován jakoukoliv technikou, částečně může být i nepřírodní povahy. Celkově však kytice musí být přírodního charakteru. Stonky v úvazku mohou být skládány jak do spirály, tak paralelně.

Soutěžní čas: 70 minut

2. Věnec na zahradní slavnost

Přírodní věnec pro zahradní slavnost určený pro položení na vodorovnou podložku.

 Je možno použít i dekorativní materiály neživé povahy mimo umělých květin, hotové dílo však nesmí pozbýt charakter výrobku z živých rostlin. Technika práce vypichování, doplňky mohou být zapracovány jakoukoli technikou. Není povolena žádná předem přichystaná konstrukce.

Oasis – Art. No.11-07314, 44 cm, namočený korpus v den soutěž dodá na místě pořadatel.

Soutěžní čas: 80 minut

3. Interiérová dekorace

Interiérová dekorace do nádoby, aranžovaná sušenými, dřevitými, preparovanými či jinak upravenými rostlinami nebo jejich částmi. Použití umělých a živých rostlin není povoleno. Předmětem hodnocení je vytvořené aranžmá včetně nádoby, se záměrem hodnotit jej jako jeden celek. Pokud si soutěžící budou chtít nádobu povrchově předem upravit tak, aby splňovala styl zadání, může tak učinit předem a takto upravenou nádobu si na soutěž přivézt. Je možno použít i dekorativní materiály jiné povahy, hotové dílo však nesmí pozbýt charakter výrobku ze sušených a dřevitých rostlin. Velikost hotového díla je omezena tak, aby s ním bylo možno v jeho přirozené poloze projít běžnými pokojovými dveřmi.

Soutěžní čas: 90 minut

Propozice budou průběžně upřesňovány a doplňovány formou „Otázek a odpovědí“.

Bodovací systém, který je variací na bodovací systém Florint a je speciálně upravený pro Brněnskou růži, naleznete na www.vonekl.cz. Soutěžícím bude rozeslán e-mailem, včetně upřesňujících informací a programu soutěžního dne.

 • Soutěžící umístí své exponáty na vlastní stojany, podstavce nebo do vlastních váz, po předchozí dohodě je možné ponechat soutěžícím pracovní stůl – v tom případě je třeba si přivézt vlastní ubrus nebo dekorační látku na přikrytí stolu (uvedený výstavnický fundus není předmětem hodnocení).
 • Doprovod se může mezi soutěžícími pohybovat pouze o přestávkách.
 • Zapálené svíčky je možné použít pouze při vlastní práci na zavoskování květů.
 • Prosíme soutěžící, aby k exponátům neumisťovali reklamní panely a poutače svých firem a sponzorů během vernisáže, naopak pro následnou výstavu je vhodné přiložit k exponátům propagační materiály a firemní vizitky.

Program soutěže

 • Příjezd účastníků: Od 8.00 hod. Parkování je zajištěno v areálu Konventu.
 • Prezence: 9.00 – 10.00 hod
 • Zahájení soutěže: 10.00 hod
 • Kytice: 10.10 – 11.20 hod
 • Věnec: 11.40 – 13.00 hod
 • Oběd: 13.00 – 14.00 hod
 • Interiérová dekorace: 14.00 – 15.30 hod

Vernisáž výstavy a vyhlášení výsledků 19.00 – 24.00 hod

Výstava soutěžních prací: Výstava pro veřejnost potrvá od 17. do 18. listopadu 2018 v době od 10 do 16 hod.

Odvoz soutěžních prací: V neděli od 16.00 do 17.00 hod nebo v pondělí od 8.30 do 11.00 hod.

Prosíme a dodržení tohoto času.

Těšíme se na vás v Konventu Milosrdných bratří v Brně.
Jménem vyhlašovatelů a partnerů:

 • Ing. Jiří Klíšť
  ředitel společnosti VONEKL s.r.o.
 • Slávek Rabušic
  ředitel soutěže Brněnská růže

Partneři

Gotberg

Vinařství Gotberg vzniklo v roce 2003 a v prvních letech se zaměřilo na výsadbu nových vinohradů. První vína uvedl Gotberg na trh v roce 2010. V současné době hospodaří na 56 hektarech vlastních vinic.
Vinařství od svého vzniku vsadilo na kvalitní přívlastková vína a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy, které do zdejší lokality patří a kterým se zde dobře daří. Vína z Gotbergu byla oceněna na četných mezinárodních i domácích soutěžích. Gotberg je zapojen do česko-rakouského projektu ECOWIN na ochranu přírody ekologizací vinohradnictví. Při zpracování hroznů respektuje evropské standardy a používá nejmodernější technologie, ať už při výrobě vína v nerezových tancích nebo v tradičních dubových sudech. Vinařství sídlí v nové budově, která je příkladem moderní vinařské architektury a získala ocenění „Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009“.

Casamia

V našem širokém sortimentu si vyberete kvalitní sedačku belgického výrobce v kůži nebo látce, a to na míru i s vizualizací ve 3D na počkání. Nakoupíte u nás také stylový nábytek z masivu a vkusné značkové doplňky z celého světa. Casa Mia – tvůrci atmosféry!“ V případě nákupu použijte slevový kód „VONEKL20“. Znamená to slevu 20 % na nákup.

Fleurop

Fleurop  je největší květinovou doručovací službou světa.  Od letošního roku působí i v České republice. Na  internetovém obchodu http://www.fleurop.cz/ naleznou zákazníci širokou nabídku rozmanitých kytic pro všechny příležitosti. Kytice pro Fleurop váží ti nejlepší floristé, proto garantujeme nejvyšší kvalitu služeb a floristického zpracování. Při doručování květin neznáme žádné hranice. Váš květinový dar doručíme po celé České republice  a do 150 zemí světa. S radostí, péčí a láskou!

IRISA, výrobní družstvo, Vsetín

Závod byl založen v roce 1954 a je specializován na ruční výrobu skleněných vánočních ozdob.
Nabízíme rozsáhlý sortiment vánočních ozdob v široké barevné škále a s různou možností povrchových uprav - lesk, mat, mrazolak, porcelán, metalíza a čirá.

Vyrábíme koule ve velikosti 4 - 10 cm, olivy, rakety, zvonky, špice, volně foukané tvary a výrobky foukané do forem.

Při zdobení používáme různé metody a techniky, které umožňují splnit rozmanité představy a přání zákazníka.

Výjimečného a luxusního vzhledu dosáhnou naše ozdoby dekorované technikou vakuového pokovování, kterou disponujeme jako jediní v ČR.
Umožňujeme exkurze s názornou ukázkou výroby ručně foukaných a malovaných skleněných vánočních ozdob.

Naše vánoční ozdoby můžete koupit v naší podnikové prodejně, v Eshopu a v síti partnerských prodejen po České republice.

Florasis

Společnost FLORASIS, spol. s.r.o. byla založena v roce 1993. Jednatelka a majitelka paní Bohumila Joštová navázala na svou předešlou činnost v JZD Svítkov, které vyrábělo od roku 1986 ve své přidružené výrobě aranžovací hmotu FLOREX. Jeho vynálezcem byl pan ing. Jaromír Šňupárek CSc. a převzala výrobu aranžovací hmoty v Bezděkově u Pardubic. Díky nabídce spolupráce od německé pobočky společnosti SMITHERS-OASIS, upustila od výroby a začala dovážet bloky a řezat aranžovací hmotu na cihly. Současně se začaly prodávat a hlavně propagovat všechny dosud neznámé výrobky firmy SMITHERS-OASIS. Vzájemně dobrá spolupráce mezi FLORASIS a SMITHERS-OASIS vyústila v rozhodnutí o výrobě aranžovací hmoty OASIS přímo v České republice, proto byla v roce 1997 založena firma SMITHERS-OASIS CZECH REPUBLIC s.r.o. V roce 2009 byla výroba ve více pobočkách společnosti zrušena. Proto došlo opět k obnovení činnosti firmy FLORASIS, která převzala zastoupení na českém a slovenském trhu a pokračuje v mnohaletých zkušenostech a komplexnosti nabídky.

Dívka k rytmu zrozená…

je šarmantní dáma, Blanka, která má ráda krásné šaty a půvabné písně, obé z dob, kdy na plátnech kin byl největší hvězdou Oldřich Nový, kdy módní časopisy měly názvy jako Dámské Akademické Módní Listy, Chic Pari-sienne či Revue Eva a kdy v hudebním průmyslu dominovala třeba Inka Zemánková a Melody boys R. A. Dvorského.

Pěvkyni, či lépe snad pěnkavu, doprovází trio hudebníků na akustické nástroje – basa, cajon, kytara. Hudební uskupení preferuje písně z období, kdy jazz byl v étheru hlavním hudebním proudem, než jej nahradil vyzývavý až lascivní rock’n’roll.

Okuste s námi špetku nostalgie a zaposlouchejte se do tónů, které možná zněly v kavárnách, když Guth Jarkovský psal svůj Společenský katechismus.

Nastrom

Nabízíme ručně vyráběné skleněné vánoční ozdoby české produkce, jejichž krása obměkčí nejedno lidské srdce. Usilujeme o to, aby ruční výroba v České republice neupadala v zapomnění a naopak se v co největší míře dostávala na pulty místních prodejen, a tedy i k samotným českým zákazníkům.

Naše obchodní činnost probíhala zpočátku v Německu, kde si ruční výroby a preciznosti obzvláště váží. Postupně jsme se dostali i do povědomí českých zákazníků a je nám velkým potěšením, že si stále více z nich žádá kvalitní výrobky s tradicí a příběhem.

otevřeno facebook