Brněnská růže 2017

Slávek Rabušic, společnost Vonekl, s.r.o. Střední zahradnická škola Rajhrad ve spolupráci s partnery:

10145
 • brněnské květinářství Carmen Flora
 • Korekt - Invest, spol. s r.o.
 • časopis Floristika
 • vinařství Gotberg a.s. 

Vás zvou na

22. ročník mezinárodní floristické soutěže

BRNĚNSKÁ RŮŽE 2017

...SVATEBNÍ...

Termín: 10. listopadu 2017

Místo konání: Konvent Milosrdných bratří, Vídeňská 7, Brno (zobrazit v mapě)

Vložné: 1 400 Kč + DPH

Přihlášku zašlete do 10. října 2017 na: kvetiny@rabusic.cz
tel.: 603 216 650

Soutěžní témata

1. Extravagantní svatební dekorace pro nevěstu

U této práce je povolena předem připravená konstrukce nebo korpus, a to i přizdobený, živé květy převládat nemusejí, ale musí být zastoupeny. Zde máte možnost projevit svoji kreativitu tak, že náročné části svojí soutěžní práce si předem připravíte a hotové dílo včetně živých květů dokončíte na místě, kde je třeba využít celý soutěžní čas 80 minut.

2. Svatební kytice

Svatební kytice vázaná ze živých květů (přirozené nebo i nadrátované stonky) jakéhokoli typu a tvaru. Kytici je možno doplnit jakýmkoli živým i neživým materiálem. Živé květy musejí převládat. Není povolena žádná předpřipravená konstrukce, příprava je omezena na ošetření živých květů a částí rostlin
80 minut.

3. Květinová dekorace pro výzdobu svatební tabule – skleněná trojkombinace

Květinové dekorace ve skleněných nádobách (3 ks) jakéhokoli tvaru, vhodných pro dekoraci svatební tabule. Živé květy musejí v tomto soutěžním díle být významně zastoupeny, možno použít jakékoli doplňky živého nebo neživého charakteru. Povolena je jakákoli floristická technika, příprava je omezena na ošetření živých květů a částí rostlin. Součástí práce je ubrus nebo jakákoli jiná textilie nebo jiný zvolený materiál, který překryje pracovní stůl, na kterém zůstane dílo vystaveno po dobu hodnocení i víkendové výstavy, ovšem je možno použít i stůl nebo podstavce nebo stojany vlastní, podmínkou je stabilita a bezpečnost 90 minut.

Propozice budou průběžně upřesňovány a doplňovány formou „Otázek a odpovědí“.

Bodovací systém, který si můžete stáhnout v doc souboru je variací na bodovací systém Florint a je speciálně upravený pro Brněnskou růži, soutěžícím bude rozeslán e-mailem, včetně upřesňujících informací a programu soutěžního dne. 

Soutěžící umístí své exponáty na vlastní stojany, podstavce nebo do vlastních váz (adjustace není předmětem hodnocení), po předchozí dohodě můžeme ponechat na adjustaci pracovní stůl – v tom případě je třeba mít vlastní ubrus nebo dekorační látku na přikrytí stolu.

Doprovod se může mezi soutěžícími pohybovat pouze o přestávkách.
Zapálené svíčky je možné použít pouze při vlastní práci na zavoskování květů.
Prosíme soutěžící, aby k exponátům neumisťovali reklamní panely a poutače svých firem a sponzorů během vernisáže, naopak pro následnou výstavu je vhodné přiložit k exponátům propagační materiály a firemní vizitky.

Program soutěže

 • Příjezd účastníků:  Od 8.00 hod. Parkování je zajištěno v areálu Konventu.
 • Prezence:  9.00 – 10.00 hod
 • Zahájení soutěže:  10.00 hod
 • Dekorace pro nevěstu:  10.10 – 11.30 hod
 • Svatební kytice:  11.40 – 13.00 hod
 • Oběd:  13.00 – 14.00 hod
 • Svatební tabule:  14.00 – 15.30 hod

Vernisáž výstavy a vyhlášení výsledků  19.00 – 02.00 hod.

Výstava soutěžních prací

Výstava pro veřejnost potrvá od 11. do 12. listopadu 2017 v době od 10 do 16 hod.

Odvoz soutěžních prací  V neděli od 16.00 do 17.00 hod nebo v pondělí od 8.30 do 11.00 hod. Prosíme a dodržení tohoto času.

Těšíme se na vás v Konventu Milosrdných bratří v Brně.

Jménem vyhlašovatelů a partnerů

Ing. Jiří Klíšť
ředitel společnosti VONEKL s.r.o.

Slávek Rabušic
ředitel soutěže Brněnská růže

Ke stažení

Přihláška do soutěže Brněnská růže 2017.doc 
Hodnotící systém Brněnské růže.docx

Partneři

Gotberg

Vinařství Gotberg vzniklo v roce 2003 a v prvních letech se zaměřilo na výsadbu nových vinohradů. První vína uvedl Gotberg na trh v roce 2010. V současné době hospodaří na 56 hektarech vlastních vinic.
Vinařství od svého vzniku vsadilo na kvalitní přívlastková vína a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy, které do zdejší lokality patří a kterým se zde dobře daří. Vína z Gotbergu byla oceněna na četných mezinárodních i domácích soutěžích. Gotberg je zapojen do česko-rakouského projektu ECOWIN na ochranu přírody ekologizací vinohradnictví. Při zpracování hroznů respektuje evropské standardy a používá nejmodernější technologie, ať už při výrobě vína v nerezových tancích nebo v tradičních dubových sudech. Vinařství sídlí v nové budově, která je příkladem moderní vinařské architektury a získala ocenění „Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009“.

Casamia

V našem širokém sortimentu si vyberete kvalitní sedačku belgického výrobce v kůži nebo látce, a to na míru i s vizualizací ve 3D na počkání. Nakoupíte u nás také stylový nábytek z masivu a vkusné značkové doplňky z celého světa. Casa Mia – tvůrci atmosféry!“ V případě nákupu použijte slevový kód „VONEKL20“. Znamená to slevu 20 % na nákup.

Fleurop

Fleurop  je největší květinovou doručovací službou světa.  Od letošního roku působí i v České republice. Na  internetovém obchodu www.fleurop.cz naleznou zákazníci širokou nabídku rozmanitých kytic pro všechny příležitosti. Kytice pro Fleurop váží ti nejlepší floristé, proto garantujeme nejvyšší kvalitu služeb a floristického zpracování. Při doručování květin neznáme žádné hranice. Váš květinový dar doručíme po celé České republice  a do 150 zemí světa. S radostí, péčí a láskou!

IRISA, výrobní družstvo, Vsetín

Závod byl založen v roce 1954 a je specializován na ruční výrobu skleněných vánočních ozdob.
Nabízíme rozsáhlý sortiment vánočních ozdob v široké barevné škále a s různou možností povrchových uprav - lesk, mat, mrazolak, porcelán, metalíza a čirá.

Vyrábíme koule ve velikosti 4 - 10 cm, olivy, rakety, zvonky, špice, volně foukané tvary a výrobky foukané do forem.

Při zdobení používáme různé metody a techniky, které umožňují splnit rozmanité představy a přání zákazníka.

Výjimečného a luxusního vzhledu dosáhnou naše ozdoby dekorované technikou vakuového pokovování, kterou disponujeme jako jediní v ČR.
Umožňujeme exkurze s názornou ukázkou výroby ručně foukaných a malovaných skleněných vánočních ozdob.

Naše vánoční ozdoby můžete koupit v naší podnikové prodejně, v Eshopu a v síti partnerských prodejen po České republice.

Florasis

Společnost FLORASIS, spol. s.r.o. byla založena v roce 1993. Jednatelka a majitelka paní Bohumila Joštová navázala na svou předešlou činnost v JZD Svítkov, které vyrábělo od roku 1986 ve své přidružené výrobě aranžovací hmotu FLOREX. Jeho vynálezcem byl pan ing. Jaromír Šňupárek CSc. a převzala výrobu aranžovací hmoty v Bezděkově u Pardubic. Díky nabídce spolupráce od německé pobočky společnosti SMITHERS-OASIS, upustila od výroby a začala dovážet bloky a řezat aranžovací hmotu na cihly. Současně se začaly prodávat a hlavně propagovat všechny dosud neznámé výrobky firmy SMITHERS-OASIS. Vzájemně dobrá spolupráce mezi FLORASIS a SMITHERS-OASIS vyústila v rozhodnutí o výrobě aranžovací hmoty OASIS přímo v České republice, proto byla v roce 1997 založena firma SMITHERS-OASIS CZECH REPUBLIC s.r.o. V roce 2009 byla výroba ve více pobočkách společnosti zrušena. Proto došlo opět k obnovení činnosti firmy FLORASIS, která převzala zastoupení na českém a slovenském trhu a pokračuje v mnohaletých zkušenostech a komplexnosti nabídky.

otevřeno facebook