Vývoj společnosti

2010 - Obnova prodejních terminálů na květinových rozvozech

V polovině roku 2010 byly dány do provozu nové přenosné terminály na prodejních rozvozech společnosti. Tyto terminály nahradily staré typy, které po více než 6 létech již dosloužily a technologicky už byly nevyhovující pro další vývoj. Tyto terminály umožňují přímo na prodejně zákazníka vystavit a vytisknout prodejní doklady. Nové už mohou navíc „komunikovat“ se zákazníkem přímo pomocí emailové pošty ale umožňují i další výhody moderních technologií.

2011 - Přechod a spuštění informačního systému myWac

K 1.1.2011  přešla společnost Vonekl s.r.o. na nový informační systém myWac, který už řeší všechny nutné procesy ve společnosti komplexně a přispěje ke zvýšení jejich kvality. Díky využití nové technologie v informační technice a nástrojích komunikace, bude možné postupně zavádět nejmodernější prvky pro zjednodušení, zrychlení a zdokonalení těchto procesů jako je obsluha u pokladen, internetový prodej, interní komunikace a především komunikace se zákazníkem – nabídky, objednávky, prodejní doklady atd.

2009 - Otevření nového skleníku

25.3. 2009 byl slavnostně otevřen nově postavený prodejní skleník s celkovou plochou 1 200 m2. Zvláštností skleníku je vytápění pomocí tepelných čerpadel. Tato technologie byla poprvé v ČR použita k vytápění skleníku.

29.8.2009 u příležitosti květinové show s Jaapem Wissem byly představeny nové webové stránky společnosti Vonekl s.r.o., včetně nově upraveného a velmi zdokonaleného systému  pro e-shop Vonekl tzv. „skleník na webu“ a „doplňky na webu“. Zákazníci tak již vidí téměř celou nabídku doplňkového a hrnkového sortimentu na e-shopu Vonekl, včetně možnosti objednávky. 

2008 - Obnovení autoparku rozvozů (prosklení)

V roce 2008 došlo k větší obnově autoparku pro rozvozy květin. Nově však byly použity chladící skříně s prosklenou střechou a díky tomu je uvnitř vidět na květiny v denním světle.

2007 - Rozšíření lednice a parkoviště pro zákazníky

K uspokojení potřeb byla rozšířena stávající lednice o rezervní prostory a také parkoviště pro zákazníky bylo rozšířeno.

2004 - Otevření nové haly

10. ledna 2004 byla slavnostním otevřením, otevřena nejmodernější prodejní hala pro prodej řezaných květin a doplňkového sortimentu ke květinám ve své době v ČR. Celková prodejní plocha je 1 500 m2.

Samotný prodej, po naplnění zbožím, začal 19. ledna 2004. Navíc byla rozšířena otevírací doba od 6.00 do 20.00 hodin po celý týden, rovněž novinka pro zákazníky.

2003 - Stavba nové haly

Po rozhodnutí z konce roku 2002 o stavbě nové prodejní haly, se po vyřízení všech důležitých povolení začalo stavět v červenci 2003. Samotná stavba pak trvala šest měsíců a slavnostně byla hala otevřena v lednu 2004. Společnost Vonekl s.r.o. tak nastavila nový standard prodeje řezaných květin a doplňkového sortimentu a částečně i hrnkových květin. Organizovaným přesunem ze staré firmy na Metodějové ulici v Králově Poli na Kšírovou v Horních Heršpicích jsme zvládli minimální odstávku prodeje – řezané květiny bez přerušení a doplňkový sortiment jen asi s desetidenním přerušením prodeje.

2002 - Použití přenosných terminálů při prodeji, první semináře

V roce 2002 naše společnost jako jedna z prvních v tomto oboru zavedla využívání přenosných počítačových terminálů PSION do rozvozových aut pro vystavování prodejních dokladů. Výrazně se tak zlepšil úroveň a vzhled vystavovaných dokladů.

2002 - Založení společnosti Vonekl s.r.o.

Přechod firmy z fyzické osoby Josef Klíšť, na právnickou osobu společnost Vonekl s.r.o., jejími majiteli jsou nově Josef a Anna Klíšťovi.

V tomto roce se uskutečnili první pracovní semináře pro zákazníky Floristické dílny Vonekl.

1999 - Obnovení chodu firmy - vznik dnešní společnosti

Začátkem ledna 1999 byl obnoven chod firmy úplně od ničeho, díky velké pomoci mateřské firmy Klia ze severní Moravy. S novým vedením a novými zaměstnanci se začaly budovat základy dnešní společnosti Vonekl s.r.o. Prodej probíhal zejména na třech rozvozech květin a také na firmě, kde zákazníci postupně začali objevovat doplňkový sortiment.

1998 - Odchod spolumajitele p.Němce, nečekaný odchod vedení firmy

V roce 1998 proběhly dvě zásadní události ve vývoji firmy. Nejprve v polovině roku z osobních důvodů a dlouhé nepřítomnosti v ČR, došlo k vypořádání majetku a odchodu z firmy spolumajitele p.Jana Němce. Jediným majitelem se stal Josef Klíšť. Druhou, nečekanou a velmi zásadní událostí, byl odchod tehdejšího vedení včetně dosaženého know-how firmy ke konci roku. Tento krok byl velmi nešťastný a téměř způsobil zánik firmy.

1997 - Změna adresy

V průběhu roku 1997 se firma přestěhovala do větších pronajatých prostor v ulici Metodějova, v Králově Poli.

1994 - Založení firmy Vonekl

V průběhu roku 1994 byla založena firma Janem Němcem z Ostravy a Josefem Klíštěm z Bohuslavic u Hlučína společně a dostala název VelkoObchod NĚmec KLíšť – VONEKL.

Oba spolumajitelé již sami vlastnili a spolupracovali na rozvíjejících se velkoobchodech na severní Moravě. Provozovnu v Brně zřídili v pronajatých prostorech na Bratislavské ulici v Zábrdovicích.

zavřeno facebook