Profil společnosti a její historie

Vznik firmy Vonekl jako velkoobchodu s květinami a doplňkovým sortimentem se datuje od roku 1996. U jeho vzniku tehdy stáli jeho současný spolumajitel Josef Klíšť, společně s p. Janem Němcem, který ve firmě jako spolumajitel působil až do roku 1998 a dnes již nijak nepůsobí.

Od této doby si postupně firma Vonekl získala významné postavení na tuzemském květinovém trhu nejen v Brně, kde má svoji provozovnu, ale na celé Jižní Moravě, kde má svoji přímou působnost a většinu svých zákazníků. V roce 1998 došlo ke změně vlastnictví a následně i k celkové proměně firmy. Následně pokračoval už jen Josef Klíšť, coby majitel, a s novým managementem začal budovat firmu znovu téměř od začátku. Až do ledna roku 2002 působila firma jako fyzická osoba, a od února roku 2002 přešla firma na právnickou osobu a také obchodní název Vonekl s.r.o. Majiteli této společnosti se stali Josef Klíšť a Anna Klíšťová.

Díky úspěšným aktivitám se postupně staly pronajaté prostory na Metodějové ulici nevyhovující, a bylo rozhodnuto o stavbě nové moderní haly, která by splňovala potřeby a požadavky rozvíjející se společnosti  pro zabezpečení nabídky vyššího standardu prodeje. Ve velmi krátkém čase – téměř rekordním,se povedlo vyprojektovat, vybudovat a zprovoznit novou prodejní halu na Kšírové ulici v Brně - Horních Heršpicích. Hala byla slavnostně otevřena 10.1.2004. Pro potřeby nabídky hrnkových květin, byl později v roce 2009, ještě postaven moderní prodejní skleník. Společnost Vonekl s.r.o. tak momentálně disponuje ideálním zázemím pro svojí činnost.

V současnosti pracuje ve společnosti více než 50 zaměstnanců, a i nadále především zajišťuje vysoký standard v nabídce a distribuci květin a doplňkovém sortimentu. Hlavní činností i nadále zůstává velkoobchodní dovoz a distribuce květin, nicméně od roku 2012 společnost začala provozovat i několik maloobchodních prodejen.
Společnost Vonekl s.r.o. velmi úzce spolupracuje se společností Klia cz. s.r.o. a dohromady tvoří významnou obchodní skupinu a silného obchodního partnera, jak pro pěstitele a dodavatele, ale i pro své zákazníky. Skupina významně ovlivňuje vývoj v celé ČR ve standardu prodeje a nabídky sortimentu pro květináře, floristy ale i pro dárkové prodejny a aranžéry.

Firma autodoprava sklenik

V základní nabídce společnosti je mimo řezaných a hrnkových květin také široký sortiment dekorativního a aranžerského materiálu a zboží. Velká část této nabídky je z přímých dovozů firmy a to především z Číny a zemí Evropské unie. Dobrá spolupráce je také s předními tuzemskými dovozci a výrobci.

Distribuci květin a ostatního sortimentu k zákazníkům momentálně zajišťuje 6 rozvozových aut, které pravidelným kontaktem a závozem květin a doplňky pokrývají téměř celou Jižní Moravu. Naší snahou je zdokonalovat standard prodeje prostřednictvím plného servisu pro své přímé zákazníky, zejména i díky využívání moderních technologií dnešní doby.

 • Udržování stálé kompletní nabídky řezaných i hrnkových květin a doplňkového sortimentu, tak aby si zákazníci nemuseli tvořit velké zásoby – vše pod „jednou střechou“ 
 • Příznivé otevírací doby - otevřeno sedm dní v týdnu !!!
  Po - Pá 6.00 – 19.00 hod.
  So 6.00 – 12.00 hod.
  Ne 8.00 – 14.00 hod. 
 • Internet jako nástroj komunikace, e-shopy k přímému objednávání květin a doplňků ze skladu ve firmě i ze skladů našich obchodních partnerů v Holandsku. 
 • Progresivní systém slev – pokud nakupujete pravidelně nebo jednorázově ve větším objemu získáváte výhodnější podmínky (stálá věrnostní sleva + jednorázová objemová sleva za nákup nad ..). 
 • Prezentace novinek a inspirací v sortimentech, prostřednictvím inspirativních seminářů, sortimentních výstav ve firmě, na kterých spolupracujeme s předními významnými floristy z ČR i zahraničí.
 • Platební podmínky dle potřeb a zvyklostí zákazníka. Platby jsou prováděny hotovostí ale i platební kartou nebo i bankovním převodem je-li dodržována platební kázeň. U zákazníků s více prodejnami jsou možné hromadné dodací listy a faktura za období, nebo vyúčtování za jednotlivé prodejny.

Naše filosofie spočívá v naplňování vize zajišťování kompletní nabídky i služeb tak, aby se náš zákazník mohl plně soustředit na svoji práci a obchod konečnému spotřebiteli, a bez obav se mohl spolehnout na svého dvorního dodavatele – společnost Vonekl s.r.o.

Virtuální prohlídka

Created by Panoramas ( 360º )

virtuální prohlídka virtuální prohlídka

zavřeno facebook