Velmi dobře si uvědomujeme, jak důležité je podporovat dovednosti a kvalitu při prodeji květin, aby byli koncoví zákazníci maximálně spokojeni a rádi se vraceli pro další nákup. Tento cíl lze naplnit pouze tehdy, když lidé v květinářstvích skutečně ovládají své řemeslo – nejen po stránce vazby a aranžování květin, ale také ve znalosti sortimentu a schopnosti pracovat se širokou nabídkou druhů a odrůd. Důležité je nebát se je využívat a aktivně s nimi pracovat.
Semináře, expozice a show
Společnost Vonekl s.r.o. proto dlouhodobě podporuje odborný růst svých zákazníků. Propojujeme zkušené a úspěšné floristy z České republiky i ze zahraničí s těmi, kteří se chtějí dále vzdělávat a zdokonalovat.
Prostřednictvím odborných květinových seminářů – praktických i inspirativních – které sami pořádáme nebo na nich spolupracujeme, přinášíme nové poznatky, trendy i inspiraci v souladu s naší vizí podpory odborného vzdělávání a prezentace novinek v oboru.
Mezi osobnosti, se kterými na těchto seminářích spolupracujeme, patří například Ing. Michal Haut, Petr Matuška, Petr Kopáč, Jarek Kokeš, Milan Dopita, Ing. Jana Jaroňová, Lucie Kulmanová, Viola Zeithamlová, ale i nová generace floristů, jako jsou Karolína Flaschková a Tomáš Havala.
Významnou roli v oblasti praktických seminářů zaměřených na floristické techniky a vázání hraje spolupráce se Slávkem Rabušicem. Díky jeho dlouholetým pedagogickým zkušenostem a důrazu na praxi mají tyto semináře vysokou odbornou úroveň a jsou účastníky velmi pozitivně hodnoceny jako přínos pro jejich další rozvoj.
