15. LISTOPADU 2019 - Vila Stiassni, Brno



Informace pro soutěžící
Propozice
| termín: | 15. listopadu 2019 |
| místo konání: | Vila Stiassni, Bno |
| kontaktní osoba: | Slávek Rabušic tel.: 603 216 650 e-mail:kvetiny@rabusic.cz |
Organizátoři akce: Slávek Rabušic, společnost Vonekl s.r.o., SOŠ zahradnická a SOU Rajhrad
Mediální partneři: časopisy Floristika a Profi Florista
ve spolupráci s partnery:
Brněnské květinářství Carmen Flora
Korekt-invest, spol. s r.o.
Vinařství Gotberg a.S.
Časopis floristika, Florasis
Soutěžní témata
1. Kytice pro paní domu
Vázaná kytice musí splňovat dvě podmínky. Povinně v ní musí být zastoupeny květy Protea, Banksia nebo Nutans (Leucospermum), a to buď pouze jeden druh nebo i všechny vyjmenované druhy, a to v jakémkoli počtu. Kytice celkově musí působit v duchu těchto druhů květin. Dále musí být uvázaná tak, aby pro paní domu nebyla překážkou, když s touto kyticí v ruce bude provázet hosty domem. Není povolena žádná předem přichystaná konstrukce. Doplňkový materiál neživého charakteru (např. korálky, peří, drátky apod.) může být do kytice zapracován jakoukoliv technikou. Celkově však kytice musí být výše uvedeného charakteru a květiny musejí v kytici převládat. Stonky v úvazku mohou být skládány jak do spirály, tak paralelně.
Soutěžní čas: 70 minut
2. Přízdoba klobouku
Přízdoba předem vlastnoručně vyrobeného dámského klobouku živými květinami, rostlinami nebo jejich částmi. Sušené a umělé rostliny nejsou povoleny. Možno doplnit i neživým dekorativním materiálem. Během vernisáže budou všechny klobouky předvádět modelky, klobouk tedy musí být nositelný. Předmětem hodnocení je přizdobený klobouk jako celek.
Soutěžní čas: 80 minut
3. Interiérová dekorace
Interiérová dekorace do nádoby dodané pro tuto soutěž společností Vonekl, vytvořená sušenými, dřevitými a umělými květinami, rostlinami nebo jejich částmi. Použití živých rostlin není povoleno. Předmětem hodnocení je vytvořené aranžmá se záměrem hodnotit jej jako jeden celek s nádobou. Je možno použít i dekorativní materiály jiné povahy, hotové dílo však nesmí pozbýt charakter výrobku ze sušených a umělých rostlin. Hodnotná dekorativní kovová váza viz foto bude soutěžícím věnována společností Vonekl a po soutěži jim bude ponechána.
Rozměry nádoby
Junioři: výška 33 cm, vnitřní průměr 10 cm, síla stěny cca 1,5 cm
Senioři: výška 40 cm, vnitřní průměr 12 cm, síla stěny cca 1,5 cm
Soutěžní čas: 90 minut
Hodnocení
Bodovací systém přihlášeným bude rozeslán stejně jako v loňském roce e-mailem, včetně upřesňujících informací a připomínek k soutěžním tématům.
Upozornění
- Soutěžící umístí své exponáty na vlastní stojany nebo podstavce a do vlastních váz (není předmětem adjustace), po předchozí dohodě můžeme ponechat na adjustaci pracovní stůl – v tom případě je třeba mít vlastní ubrus nebo dekorativní látku. Pro juniory máme k dispozici 25 malířských stojanů, seniory prosíme o vlastní stojany.
- Doprovod se může mezi soutěžícími pohybovat pouze o přestávkách.
- Zapálené svíčky je možné použít pouze při vlastní práci.
- Prosíme soutěžící, aby k exponátům neumisťovali reklamní panely a poutače svých firem a sponzorů.
Pořádají: Slávek Rabušic, Vonekl s.r.o. a Střední odborná škola zahradnická a SOU Rajhrad
Informace pro veřejnost
Brněnská růže je prestižní floristická soutěž květinářů a floristů z celé ČR ale i zahraničí. Dle předem zadaných témat (obvykle bývají tři úkoly), soutěžící vytvoří kytice nebo aranžmá dle vlastního nápadu. Hodnotí se podle sjednocených evropských pravidel pro floristy (Florint). Odborná porota z řad zkušených floristů z ČR i zahraničí, hodnotí kvalitu použité techniky vázání, úroveň zpracování materiálů a dodržování zadaných témat. Soutěžící jsou rozděleni do dvou kategorií – senior a junior. V kategorii senior soutěží zpravidla květináři a floristé z květinových obchodů. V kategorii junior soutěží studenti zahradnických škol z ČR i ze zahraničí (Slovensko, Rakousko, Belgie). Samotná soutěž probíhá vždy v pátek a je pro veřejnost uzavřená.
Pro veřejnost je naopak otevřená veřejná výstava z vytvořených prací soutěžících, kterých je k vidění okolo 100 až 150, a to vždy v sobotu a v neděli mezi 10.00 až 16.00 hod. Máte-li vztah ke květinám a obdivujete krásu vytvořenou z květin, potom si nenechejte tuto výstavu ujít.
Systém hodnocení ke stažení zde: Hodnotící systém Brněnské růže
Z floristické soutěže Brněnská růže 2019 přivezla Ing. Adéla Murínová celkové 1. místo a také cenu pro absolutního vítěze soutěže. Umístila se ve všech soutěžních disciplínách (kytice pro paní domu, přízdoba klobouku a interiérová dekorace).
